Digilogue IG Live Series

Herkesin evlere kapandığı Covid-19 günlerinde başlayan “Digilogue IG Live Series”, Digilogue Artistik Direktörü Lalin Akalan’ın moderatörlüğünde farklı alanlardan profesyonel isimleri bir araya getiriyor. Digilogue Instagram hesabı üzerinden gerçekleşen canlı yayınlar, üç başlık altında toplanıyor: “Games We Play During Covid19”, “Arts & Culture During Covid” ve “Weird Virtual”. Retro oyun kültürü ve pandeminin kültür-sanat üzerindeki etkisi gibi konuların geniş bir yelpazede ele alındığı sohbetler, IG TV üzerinden tekrar izlenebilir!

Games We Play During Covid / Selçuk Artut

Digilogue IG Live serisinin “Games We Play During Covid” başlıklı ilk konuşmasında, sanatçı ve akademisyen Selçuk Artut ile Digilogue Artistik Direktörü Lalin Akalan, Commodore 64 efsanesini ve karantina süresince evlerimizden oynadığımız retro oyunları ele alıyor.

Games We Play During Covid / Meltem Şahin

“Games We Play During Covid” başlıklı ikinci konuşmada, sanatçı Meltem Şahin ve Lalin Akalan, gaming kültürü ile alakalı hikayelerden bahsediyor. Neden E.T. the Extra-Terrestrial oyunu dünyanın en kötü oyunu olarak anılıyor? Tropes vs. Women serisini yaratan ve oyunlar içinde kadının yerini sorgulayan Anita Sarkeesian neden ölüm tehditleri aldı? Bağımsız oyunlar ne zaman, neden bir patlama yaşadı? Merak ettiğiniz tüm soruların cevabı bu yayında!

Games We Play During Covid / Sinan Dursunoğlu

Futbolist kurucularından Sinan Dursunoğlu, “Games We Play During Covid” başlığı altındaki üçüncü konuşmaya konuk oluyor. Dursunoğlu ve Lalin Akalan, E-Sports’un tarihçesine değindikten sonra, son senelerde neden bu kadar yaygınlaştığını; Futbolist’in ne yaptığını ve “gaming” sektörü içindeki yerini tartışıyor.

Arts & Culture During Covid / Murat Abbas

Digilogue IG Live serisinin dördüncü konuşmasına, “Arts & Culture During Covid” başlığı altında Zorlu PSM Genel Müdürü Murat Abbas konuk oluyor. Murat Abbas ve Lalin Akalan, pandemi sonrası kültür-sanat alanlarında gözlemlediğimiz değişiklikleri, yaratıcılar ve kurumların bu döneme nasıl adapte olduklarını tartışıyor.

Arts & Culture During Covid / Refik Anadol

Refik Anadol’u konuk ettiğimiz Digilogue IG Live serisinin beşinci konuşmasında, kültür-sanat alanlarındaki yaratıcı isimlerin pandemi sonrası döneme nasıl adapte olduklarını tartışıyoruz.

Weird Virtual / After Work

Sanal platformlara yönelen içerikleri ve onların işlenme şekillerini konuştuğumuz “Weird Virtual” başlıklı üçüncü Digilogue IG Live serisi kapsamında, Sude Belkıs ve Yasin Arıbuğa tarafından kurulan; sanat, dijital tasarım, video, fotoğraf ve yaratıcı fikirler üzerine yaratılan After Work’ü ağırlıyoruz. 

Weird Virtual / Covid Room

“Weird Virtual” başlığı altındaki ikinci IG Live konuşmasında, karantinadaki genç kreatifler tarafından hayata geçirilen ve dünyanın dört bir yanındaki genç sanatçılardan destek alan Covid Room’un hikayesini, kurucularından Andrea Giuseppe Parialo anlatıyor. 

Sürekli Yeni / Levent Erden

“Sürekli Yeni” başlığı altında Levent Erden’i konuk ettiğimiz Digilogue IG Live serisinin sekizinci konuşmasında, değişen teknolojinin ve Covid-19 sürecinin hayatımıza getirdiği yeni alışkanlıkları ve değişen iş yapış şekillerimizden sosyal hayatımıza; “yeni” dünya düzenini tartışıyoruz.

Digilogue