Sonar Istanbul 2018

Sónar İstanbul kapsamında, yaratıcılık ve teknoloji odağında yoğun bir gün yaşatacak Sónar+D İstanbul, 7 Nisan’da Digilogue desteğiyle Zorlu PSM’de gerçekleşti.

Sanat, teknoloji ve yaratıcı gücün endüstrileri nasıl dönüştürdüğünü inceleyen panel, konferans ve sunumlar

Location

Zorlu PSM

Date

6-7 Nisan 2018

Dünyanın en önemli elektronik müzik fesivallerinden Sónar, 25 yaşına girdi. Festivalin İstanbul ayağıysa geçtiğimiz sene ilk defa düzenlenmiş ve çok ses getirmişti. Bu sene 6-7 Nisan tarihlerinde yeniden Zorlu PSM’de gerçekleştirilen festival, müzik dünyasına dair üretim yapan müzisyenden akademisyene, araştırmacıdan bilim insanına pek çok ismi bir araya getirdi; müzik festivali olmanın da ötesine geçip, öğretici ve deneysel bir platform sundu. 100’ün üzerinde sanatçıyı konuk eden festivalde Digilogue sunumuyla gerçekleştirilen görsel-işitsel performanslarsa en dikkat çeken bölümlerdendi. Görsel-işitsel performanslara son yıllarda hemen her festivalde yer ayrılıyor ve herkesin ilgisini çeken bir alan oluyor. Sanatçının yaratıcılığını teknoloji sayesinde sınır tanımaz bir hale getirmesi açısından oldukça önemli. Multidisipliner çalışmaların da önünü açan bu tür performansların arkasında kimi zaman tek bir sanatçı kimi zamansa bir grup olabiliyor.

25. yaşını kutlayan Sónar Festivali’nin İstanbul ayağı, elektronik müzik sahnesinin baş döndüren DJ/prodüktörlerinin yanı sıra yaratıcılık ve teknolojiyi bir araya getiren pek çok sanatçıya da ev sahipliği yapıyor.Yaratıcılık, 21. yüzyılda gerçekliği değiştiren ana güçlerden biri. Yaratıcılığı ve teknolojiyi odağına alan Digilogue, içinde bulunduğumuz dönemin en önemli platformlarından Sonar kapsamında; yaratıcılığı teknoloji ile besleyen ve kültürel etkileşimi esas alan Sonar+D’nin ana sponsoru.

Sonar+D Istanbul, sanat, teknoloji ve yaratıcı gücün endüstrileri nasıl dönüştürdüğünü inceleyen panel, konferans ve sunumları ile bugünü ve geleceği şekillendiren ilham verici fikirlerin konuşulduğu bir alan yarattı. Ayrıca, marketlab ve workshoplar; sanatçıları, araştırma merkezlerini, üniversiteleri, markaları ve yenilikçi fikirleri olan bireyleri iki gün boyunca bir araya getirdi. Farklı alanlardaki profesyonellerin ve izleyicilerinin bir araya geldiği Sonar+D Istanbul’un en ilham verici anları karşınızda!

Sónar+D tüm sektör ve endüstrilerden araştırmacılar, yenilikçiler ve iş liderleriyle iş birliği yapar.

Günümüzde yeni yaratıcı topluluklardan gelen fikirler, diller ve araçlar yaratıcı endüstriler ve genel anlamda sanat üzerinde hayal edebileceğimizin de ötesinde derinlikte bir etki bırakıyor. Teknolojik inovasyonlardan iş dünyası ve sosyal değişime, tüm endüstriler ve sektörler yaratıcıların ilham verme ve yeni dünyalar keşfetme kapasitesiyle değişime uğruyor. Sónar+D tüm sektör ve endüstrilerden araştırmacılar, yenilikçiler ve iş liderleriyle iş birliği yaparak yaratıcı zihinlerin bugünümüzü nasıl değiştirdiğini ve yeni gelecekleri nasıl hayal ettiğini keşfeden uluslararası bir kongredir.

Profesyoneller ve ilgililer için Sonar+D; çığır açan işler keşfetmek, yeni fırsatlar bulmak, yeni beceriler edinmek, insanlarla tanışmak ve inisiyatiflerini sergilemek için eşsiz ve ilham dolu, açık ve rahat bir çevre sunuyor. İki gün boyunca sürecek etkinlikte konuşmalar, demolar, atölyeler, teknoloji gösterileri ve sergiler, üç boyutlu deneyimler, bire bir mentorluk, topluluk buluşmaları ve çok daha fazlası yer alacak.

Sónar İstanbul kapsamında yer alan ve Digilogue’un desteğiyle gerçekleştirilecek Sonar+D 2018’in görsel sanatlar, interaktif içerik, sanatçı konuşmaları, sunumlar, demolar, workshop, sektörel ve yaratıcılık bazlı panelleri bir araya getirir.

Sonar Istanbul 2018

İlgili Diğer İçerikler

Sonar Istanbul 2018: AV Performansları

Dünyanın en önemli elektronik müzik fesivallerinden Sónar, bu yıl 25 yaşında. Festivalin İstanbul ayağıysa geçtiğimiz sene ilk defa düzenlenmiş ve çok ses getirmişti. Bu sene 6-7 Nisan tarihlerinde yeniden Zorlu PSM’de gerçekleştirilen festival, müzik dünyasına dair üretim yapan müzisyenden akademisyene, araştırmacıdan bilim insanına pek çok ismi bir araya getirdi. Daha Fazlası

Responsive image
Digilogue