Digilogue Voice Note Series #2

Digilogue Voice Notes, farklı disiplinlerden alanında uzman kişilerin, iklim krizi ve teknoloji ilişkisini bir dakikalık ses kayıtlarıyla anlattığı bir içerik serisi. Seri, her bir konuğun konuyu farklı noktalardan ele almasıyla, dinleyiciye farklı bakış açıları ve farkındalık kazandırmayı hedefliyor. Yeni serinin konukları Melisa Tapan, Olof Van Winden ve Meltem Şahin, konu hakkında düşüncelerini kendi perspektiflerinden aktarıyor.

OLOF VAN WINDEN

Dijital sanat ve yeni medya odaklı TodaysArt Festival kurucusu Olof Van Winden, teknolojinin olgunlaşmasıyla Maslov piramidinde yükseleceği ve bize nasıl yol gösterici olacağını anlatıyor.

“As these technologies mature and climb the pyramid, they will in turn transform us. Hence, we need to project the best of our humanity onto them.”

İzlemek için tıkla

MELTEM ŞAHİN

İllüstraston, artırılmış gerçeklik ve VR gibi sanatın farklı alanlarında çalışmalarını devam ettiren Meltem Şahin, üretimde kullanılan malzemelerin sürdürülebilirliği kadar eserlerinin içeriklerinin de iklim krizini konu almasının çözüm yolunda önemli bir yere sahip olduğunu anlatıyor.

Geçtiğimiz yaz Marmaris’teki yangınları yaşamış ve o yangınlarda gönüllü olarak çalışmış bir sanatçı olarak, bu konuları işlemeyi, farkındalık sağlayacak adımlar atmayı kendime görev edindim.”

İzlemek için tıkla

MELISA TAPAN

Multidisipliner bir sanatçı kollektifi olan Gate 27’nin kurucusu MelisaTapan, en temel teknolojik araçların dahi toplumsal bağlamda ne kadar büyük etkileri olduğunu anlatıyor.

“Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için alınması gereken önemli kararların uygulanabilmesi, esasında günlük pratiklerimizi değiştirmekten, teknolojiyi çevre bilinci ve sosyal fayda gözeterek kullanmaktan geçiyor.” 

İzlemek için tıkla

Digilogue