Anthony Rowe: Dijital ve İnteraktif Medya Deneyimleri Nasıl Yaratılır?

Anthony Rowe dijital medya ve etkileşim tasarımı alanında yaklaşık 15 yıllık tecrübeye sahip bir sanatçı, tasarımcı, eğitim görevlisi ve araştırmacı.

Location

Zorlu PSM

Date

7 Kasım 2017

Konuşmacı, Sanatçı, Tasarımcı ve Araştırmacı Anthony Rowe Dijital medya ve etkileşim tasarımı alanındaki 15 yıllık tecrübesini AltCity katılımcılarıyla paylaşmak üzere İstanbul’a gelen Anthony Rowe, 1 Kasım Çarşamba günü, dışarıya açık “Dijital ve İnteraktif Medya Deneyimleri Nasıl Yaratılır?” konuşması ile günümüzde sanatın ve teknolojinin birlikteliğini irdeliyor.

Anthony, Squidsoup’u 1997 yılında kurdu. Grubun işleri Anthony’nin araştırmasıyla yakından ilişkili. Kendisi aynı zamanda ışık, uzam ve etkileşimin yaratıcı ve zengin kesişimini inceleyen uluslararası seminer ve sergi serisi LUX’un da kurucularından biri.

Şu sıralar Oslo School of Architecture and Design’da (AHO) Araştırma Görevlisi ve DCRC’de (University of the West of England’s Digital Cultures Research Centre) Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışıyor. Uygulama odaklı araştırması; fiziksel olarak üç boyutlu uzamda yer kaplayan büyük ve karma gerçeklik ortamlarını yerleştirme, görselleştirme ve bunlarla etkileşim alanında deneylerden oluşuyor. Bu araştırmadan önce, 2009-2012 yılları arasında AHO’da Etkileşim Tasarımı alanında Doçent Doktor olarak görev aldı.

Hayatının ilk yıllarında Atlantik’i tek başına yelkenliyle geçti (1988). 1997 yılında Middlesex Üniversitesi’nde Etkileşimli Medya Tasarımı alanında yüksek lisans programını tamamladı.

Digilogue