Sonar Istanbul 2019

Tüm sektörlere ilham veren Sonar Istanbul, sanat ve teknolojiyi birleştirerek hayalin ötesinde bir etki bırakıyor.

Location

Zorlu PSM

Date

9 Mart 2019

Yaratıcılık ve teknolojinin merkezine dönüştüren Sónar Istanbul, 8-9 Mart 2019 tarihlerinde yine elektronik müzik dünyasının birbirinden değerli DJ/prodüktörlerine ev sahipliği yaptı. Avrupa’nın en prestijli festivalleri arasında yer alan Sónar’ın İstanbul, Bicep, Dj Stingray, Gazelle Twin, George Fitzgerald, Haai, Henrik Schwarz, Laurent Garnier, Matador, Octo Octa, The Field ve Volvox Sónar Istanbul’da Zorlu PSM’yi iki gün boyunca katılımcılarla buluştu.

Digilogue Artistik Direktörü Lalin Akalan’ın kürasyonunda ve Digilogue’un ana sponsorluğu ile üçüncüsü düzenlenen Sónar+D Istanbul, zengin içeriğiyle Sónar İstanbul’un enerjisini yine yükseltti. Atölye, sanatçı konuşmaları ve topluluk buluşmalarının yanı sıra demo istasyonlarında, enstalasyon alanlanlarında, Start up Garden’da ve görsel-işitsel gösterimler düzenlenen corner’larda meraklıların beğenisine sunulan ve teknolojinin sanatla birlikteliğini işaret eden işler, festivalin gündüz saatlerine renk kattı. Farklı sektörlerden araştırmacı, sanatçı ve iş liderlerinin paylaşım için hazır bulunduğu bu uluslararası etkinliğe katılanlar; ufuk açıcı işlerle tanıştı, yeni becerilerin sınırlarını zorladı, yaratıcı zihinlerin bugünü nasıl değiştirdiğine baktı ve özgün bir gelecek hayali için ilham veren insanlarla buluştu. Katılımcılar hem yeni şeyler öğrendi hem de paylaşımlarda bulundu.

Sanat, teknoloji ve yaratıcı gücün endüstrileri nasıl dönüştürdüğünü inceleyen paneller.

Her sene farklı endüstrilerden yenilikçi işler üreten isimleri buluşturan Sónar+D, yaratıcılığın teknoloji kanalıyla hayata dokunmasına katkı sağlıyor. Digilogue’un desteğiyle yüzlerce sanatçının üretimlerini paylaşan ve bu alana ilgili binlerce insanın yeni deneyimler kazanmasını sağlayan 10 saatlik gerçek üstü deneyimi ile Sónar+D, bir seneyi daha geride bıraktı. Sanat, teknoloji ve yaratıcı gücün endüstrileri nasıl dönüştürdüğünü inceleyen paneller, bugünü ve geleceği şekillendiren ilham verici fikirlerin konuşulduğu bir alan yaratıyor. Sonar İstanbul’a konuk olan yeni medya sanatçılarını ve İstanbul’un kültürel dinamiklerini yeniden inşa eden isimleri buluşturacak konuşmalarla günümüzün sanat ve teknoloji ilişkisinden sosyal fayda sağlayan girişimlere uzanan bir keşif.

Profesyoneller ve ilgililer için Sonar+D; çığır açan işler keşfetmek, yeni fırsatlar bulmak, yeni beceriler edinmek, insanlarla tanışmak ve inisiyatiflerini sergilemek için eşsiz ve ilham dolu, açık ve rahat bir çevre sunuyor. İki gün boyunca sürecek etkinlikte konuşmalar, demolar, atölyeler, teknoloji gösterileri ve sergiler, üç boyutlu deneyimler, bire bir mentorluk. İnovasyonlar üzerinden tüm sektörlere ilham veren Sonar+D, sanat ve teknolojiyi birleştirerek hayalin ötesinde bir etki bıraktı.

Sonar Istanbul 2019

İlgili Diğer İçerikler

Sonar Istanbul 2019: AV Performansları

Digilogue katkılarıyla Zorlu PSM’de Düzenlenen Sónar İstanbul 2019, deneyim ve atmosfer odaklı yeni sanatçıların çizgi dışı şovlarına ev sahipliği yaptı. Sonar İstanbul’un en dikkat çeken sahnelerinden biri de 24 metrelik yüksekliği ile “Sonar Screen” oldu, Daha Fazlası

Responsive image
Digilogue