Digilogue Summit 2022: AÇIK ÇAĞRI

Teknolojinin ışığında yarat! Şimdi Katıl.
Digilogue Summit 2022

BAŞVUR

YARATICI İNSAN POTANSİYELİNİN GELECEĞİ

Digilogue Summit’22, 20-21 Ekim tarihlerinde teknolojinin farklı disiplinlerdeki personaların yaratım süreçleri üzerine etkisinini inceleyen geleneksel zirvesi ile lokal ve global bir çok kreatifin teknoloji ile değişen, gelişen üretim pratiklerini ele alıyor. Belirtilen tarihlerde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin farklı alanlarına yayılacak program kapsamında; açık kaynak dokümanlarının yaratıcı kullanımını destekleyen işlerinizi gösterebilir, yeni öğrenme felsefesi paralelinde geliştirdiğiniz projeleriniz için uygulama alanı oluşturabilir veya atölye, sunum, panel gibi konunun fikirsel sürecini destekleyecek oturumlarda bilgi birikiminizi kitlelerle paylaşabilirsiniz.

DIGILOGUE SUMMIT NEDİR?

Zorlu Holding’in DNA’sında yer alan inovasyon, teknoloji ve tasarım kavramları ile Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin dijital sanata olan yenilikçi yaklaşımı, Digilogue platformunda somutlaşıyor. Günümüzün en önemli kavramlarından biri haline gelen “dijital dönüşüm” ekseninde etkileşim, keşif ve farkındalık yaratan bir mecranın eksikliğini gidermek amacından hareket ediyor. Günümüz teknolojisini odağına alarak alanının uzmanlarıyla ilgilileri bir araya getiren platform,; her sene düzenlediği “Digilogue Summit” başlıklı zirvesi ile; teknolojinin insani değerler üzerindeki etkisini, teknolojiyle insanlığın yaşadığı yarışı ve birlikteliğinden doğan ortak kazanımları yapay zeka, mimari, bilim, teknoloji ve etik gibi farklı disiplinler ekseninde ele alarak yaratıcı endüstrilerin geçirdiği değişim içerisinde kolektif bilginin şekillenmesine katkı sunmayı hedefliyor.

Bu sene beşincisi düzenlenecek olan Digilogue Summit’22, “Teknolojik Gelişmelerin Işığında Yaratmak” başlığı ile farklı disiplinlerden yaratıcıların içerisinde bulunduğu dönüşüme güncel bakış açıları kazandıracak paneller, film gösterimleri, performanslar ve master class’lar aracılığı ile bilginin yayılımına ve endüstrilerin geleceğine teknolojinin perspektifinden bakıyor.

20-21 Ekim 2022 tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek Digilogue Summit’22; herkese açık ve ücretsizdir.

AÇIK ÇAĞRI HAKKINDA

Açık Çağrı, “Teknolojiyi Yaratım Süreçlerinin Odağına Alan” kreatiflerin Zorlu PSM Led Screen’de sahnelemek ve/veya performe etmek üzere geliştirdiği mevcut veya hiç gösterimi yapılmamış eserlerine 20-21 Ekim tarihlerinde bir çalışma ve sergileme alanı sağlıyor.

Teknolojinin herkes için ulaşılabilir olduğunu ve bu eksende doğan üretimin gücünün yaratıcı endüstriler üzerindeki etkisini kitlelere göstermek isteyen, öğreten ve üreten yaratıcılara alan sağlayacak program, “teknoloji pratiğinin fikirsel gelişimi ve yaratıcılığı” destekleyen bir platform oluşturacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Teknolojiyi yaratım sürecinde kullanan ve dijital sanata katkı sunan herkes.

Program, farklı disiplinlerden ve farklı dijital bilgi seviyelerindeki sanatçıları ve akademisyenleri tek çatı altında buluşturarak teknolojik yaratım sürecine destek olmayı amaçlar.

Digilogue üzerinden gerçekleştirilecek başvuru sürecinin sonucunda belirlenen katılımcılar, 15 Ekim 2022 tarihinde duyurulacaktır.

PROGRAMA KABUL EDİLEN BAŞVURU SAHİPLERİ İÇİN KOŞULLAR

Katılımcılardan, işlerinin kurulumunda yer almaları beklenir.

Seçilen katılımcıların programa kabul edildikten sonra kendilerine gönderilecek Digilogue Summit Program ve Çalışma Kuralları‘na uymaları gerekir.

Katılımcıların program dahilinde gerçekleştirilecek tanıtım faaliyetlerine; söyleşi, atölye ve benzeri bir etkinliklere katılmaları beklenir.

NE GİBİ KAYNAKLAR VE NASIL BİR ALAN SAĞLANACAK?

Program ücretsizdir ve Digilogue, işlerin gösterimi için gereken malzemeleri temin edecektir.

Program boyunca yiyecek – içecek ikramı yapılmayacaktır.

Teknik Ekipman

Teknik Ekipman gereksinimleri için Zorlu PSM ekiplerine danışmanız önerilir.

TAKVİM

Başvuru çağrısı: 30 Eylül 2022

Başvurular için son tarih: 10 Ekim 2022 23.59

Başvuruların değerlendirilmesi: 10-14 Ekim 2022

Başarılı adayların açıklanması: 15 Ekim 2022

Oryantasyon tarihi: 17-18 Ekim 2022

Gösterim Tarihi: 20-21 Ekim 2022

NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

Online başvuru formunu ve 10 Ekim 2022 günü 23.59’a kadar lütfen doldurunuz.

Başvuru formunda neler istenecek?

Led Screen’de gösterimi talep edilen eserin açıklaması; görsel dünyası;

Sanat eserlerinizi içeren en fazla 5 örnek

“Teknolojinin Yaratım Süreci Üzerinde Etkisi”ni siz nasıl yorumluyorsunuz?

ELEME SÜRECİ

Başvurular arasından 5 katılımcı belirlenecektir.

Seçilmeyen adaylara geribildirim sağlayamadığımız için üzgünüz.

KAYNAKLAR

Sıkça Sorulan Sorular

Zorlu PSM Led Specler

BAŞVUR

Digilogue