Kampüste Dijital Sanat

Türk sanatçıların çalışmalarını kampüslere taşıyacak proje, sergi ve zengin yan etkinlikleriyle üniversite öğrencilerine ilham kaynağı olmayı planlıyor.

Akbank Sanat, Digilogue ve BASE iş birliğiyle bu sene ilk kez hayata geçen “Kampüste Dijital Sanat”, 19 Nisan – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında ODTÜ, Sakarya Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi kampüslerinde yer alacak.

Location

Seçili Üniversiteler

Date

10 May 2018

Tags

“İnsanın Yeni Gündemi / New Human Agenda” sergisinde yer alan, dijital sanat alanında önemli eserlere imza atmış ödüllü sanatçılar, Alex Verhaest, Lawrence Lek, Marshmallow Laser Feast, Gäetan Robillard, Refik Anadol, Candaş Şişman ve Ozan Türkkan “Kampüste Dijital Sanat” projesiyle genç sanatseverlerle kampüslerde buluşuyor.

Dijital sanat alanında eserler veren uluslararası ve Türk sanatçıların çalışmalarını kampüslere taşıyacak sergi, atölye, performans ve video gösterimleriyle; üniversite öğrencilerinin son yıllarda gelişmekte olan yeni medya alanında hakkında fikir sahibi olmaları ve bu alanda eser üretecek genç sanatçılara ilham olması hedefleniyor.

Sergi, insan zihni, onun becerileri, güdüleri, sosyal ve doğal besin zincirleri içindeki konumlanışı ve bununla nasıl baş ettiği gibi insana dair sorular üzerine spekülatif sanatsal ve bilimsel araştırmalar içeriyor.

Sergilere söyleşi, atölye ve performanslar da de eşlik edeceği “Kampüste Dijital Sanat”, 19 – 25 Nisan 2019 tarihleri arasında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde, 30 Nisan- 3 Mayıs 2019 arasında Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde, 8-15 Mayıs tarihlerinde ise Antalya Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Olbia Sanat Galerisi’nde izlenebilecek.

Digilogue