Digital Revolution

Sanat ve teknoloji birlikteliğinin hangi boyutlara ulaşabileceğine, bugüne kadar Türkiye'de gerçekleşmiş en kapsamlı teknoloji sergisi

Location

Zorlu PSM, Sky Lounge

Date

20 Şubat 2016

Dijital medyayı kullanarak alanlarında sınırları zorlayan bir dizi sanatçı, film yapımcısı, mimar, tasarımcı, müzisyen ve oyun geliştiriciyi ilk defa bir araya getiren Digital Revolution, Barbican International Enterprises küratörlüğü ve Zorlu Holding katkılarıyla Londra, Stockholm ve Atina’dan sonra 4. rotası İstanbul’da!

Sanat ve teknoloji birlikteliğinin hangi boyutlara ulaşabileceğine, bugüne kadar Türkiye’de gerçekleşmiş en kapsamlı teknoloji sergisi olan Digital Revolution’da tanıklık edebilirsiniz. İlk kez geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa’nın en büyük gösteri sanatları merkezi Barbican Centre’da katılımcılarıyla buluşan devasa sergi, 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında, Zorlu Holding katkılarıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde ziyaretçiler ile buluştu.

Sanat, tasarım, sinema, müzik ve video oyunları başta olmak üzere birçok farklı başlığın bir bütün halinde ele alındığı Digital Revolution, 2014 yılında üç ay boyunca Barbican Centre’ın yıldızı oldu. Biletleri çok önceden tükenen serginin küratörlüğünü üstlenen Barbican International Enterprises, 70’li yıllardan bu yana sanatın teknolojiyle yaşadığı dönüşümü mercek altına alan Digital Revolution’ın deneyimlerinden yararlandı.

Christopher Nolan'ın Inception'ı ve Alfonso Cuarón'un Gravity'sindeki özel efekt tekniklerini uygulamalı olarak tecrübe etme fırsatı

The Guardian ve The Telegraph gibi önemli yayın organlarınca, “İngiltere tarihinin en ihtişamlı sanat ve teknoloji sergisi” olarak lanse edilen Digital Revolution, dijital kültürün dünü, bugünü ve yarınına tek bir pencereden bakabilmeniz için sizleri 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde bekliyor.

İstanbul; Londra, Stockholm ve Atina’nın ardından Digital Revolution’a ev sahipliği yapacak dördüncü şehir olma şansını elde ediyor. Ziyaretçiler ise; dünyaca ünlü sanatçılar, film yapımcıları, tasarımcılar, müzisyenler ve oyun üreticilerinin hayranlık uyandırıcı işlerini deneyimleme fırsatını yakalıyor.

People

Digilogue