Base 2019

BASE 2019’da resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından yapıtlar sergileniyor.

Location

Akaretler

Date

14 - 17 Kasım 2019

Digilogue’un dijital sanat partnerliğini üstlendiği BASE, 14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adaylarını Akaretler Sıraevler’de sanatseverlerle buluşturuyor. 20 şehirden ve 30 üniversiteden 107 yeni mezun sanatçı adayının katılımıyla gerçekleşen sergi kapsamında çok özel bir ismi ağırlayan Digilogue, Rutgers Üniversitesi’nde Sanat ve Tasarım bölümünde öğretim görevlisi olan Atıf Akın’ın, ‘Tepoto Sud morph Moruroa’ başlıklı enstalasyonunu ilk kez Türkiye’ye getiriyor!
BASE 2019’un seçici kurulunda Antonio Cosentino, Azra Tüzünoğlu, Derya Yücel, Elif Uras, Kezban Arca Batıbeki, Lalin Akalan, Marcus Graf, Merih Akoğul, Mustafa Taviloğlu, Nazlı Pektaş, Osman Dinç, Selman Bilal, Şakir Gökçebağ, Sabiha Kurtulmuş, Tankut Aykut, Tomur Atagök ve Vahit Tuna yer alıyor.

Derya Yücel küratörlüğünde gerçekleşecek olan BASE 2019’da resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından yapıtlar sergileniyor. Genç sanatçı adaylarına mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde destek olmayı, onlara üretimlerini sergileme ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle birebir tanışma imkanı sunmayı amaçlayan BASE, aynı zamanda sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olmayı amaçlıyor.

 

Fusce consequat imperdiet augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor. Duis mollis, est non commodo luctus.

People

Digilogue