Digilogue, müzik, teknoloji ve yaratıcılığın kusursuz uyumunu yansıtan Sónar Festival’in İstanbul edisyonunu altıncı senesinde de destekledi.

Tags

Digilogue desteği ile altıncı kez gerçekleşen Sónar+D İstanbul’un kürasyonunu bu sene de Lalin Akalan üstlendi. Digilogue’un tüm yıl boyunca yaptığı çalışmalarının bir yansıması niteliğindeki Sónar+D, festivalde panel ve görsel-işitsel performanslardan oluşan programı üstlendi.

Festivalin ilk günü 18 Mart’ta gerçekleşen Sonar Screen performansları Code of Conquer ile başladı. Ilgın İçözü ve Algorave Istanbul performansları ile devam eden gece Koi Failure ile son buldu.⁠ İkinci günde ise Sonar Screen performansları yine Code of Conquer ile başlarken, Koi Failure, Fluctuosa, HAAi w/Tom Furse ile devam eden gece Blank Wall Season performansı ile son buldu..⁠

18-19 Mart’ta gerçekleşen Sónar Istanbul 2022, teknoloji ve müzik ile birleştiren programı ile binlerce katılımcıyla buluştu. Her iki gece de gerçekleşen görsel -işitsel performanslar eşliğinde birçok sanatçıyı bir araya getirirken, gündüz gerçekleşen 5 farklı panelde de yaratıcılığın sınırlarını zorlayan disiplinler arası tartışmalara yer verdi. Programa Zorlu PSM ev sahipliği yaptı. 

Sónar+D programında bu yıl immersive teknolojiler ve sinema ilişkisi, metaverse, sürdürülebilir NFT gibi teknoloji odaklı panellerin yanı sıra teknolojinin iklim krizi, kamusal alan ve sosyal fayda gibi alanların üzerindeki etkisinin konuşulduğu 5 farklı panel gerçekleşti.  Alanında uzman katılımcıların hem sanat hem teknoloji üzerinden farklı bakış açıları ile gerçekleştirdiği konuşmalar ile seyircilere yakın gelecek hakkında fikir verdi.  

Teknoloji ve yaratıcılığın sonsuz dünyası müzik ile birleşerek bir kere daha bizi etkisi altına aldı. Sónar+D İstanbul 2023’te görüşmek üzere.

Responsive image

Digilogue