Zo (Tarık Barri & Lea Fabrikant)

Ses ve görüntünün her ikisinin de arkasında olan bir şeyin sonucu olduğu sanal bir dünya.

Zo, Tarik Barri ve Lea Fabrikant’ın gerçek zamanlı olarak sanal bir ses ve ışık evreni yaratmak için doğaçlama AV döngüleri, MIDI tetikleyicileri ve yaratıcı programlamadan oluşan karmaşık bir sistem kullandığı bir evrende geçiyor.

Gerçek zamanlı olarak sanal bir ses ve ışık evreni yaratan Zo, Berlin’de yaşayan multidisipliner sanatçı Lea Fabrikant ve kendini görsel müzisyen olarak tanımlayan Hollandalı sanatçı Tarik Barri’nin AV döngüleri, izleyicilerin içinde kaybolacağı MIDI tetikleyicileri ve yaratıcı programlamadan oluşan karmaşık bir sistem kullanıyor. Zo bu karmaşık evreni hipnotip, doğaçlama performanslarla keşfediyor.

Lea Fabrikant ve Tarik Barri, Zo ile soyut, görsel-işitsel bir alan içinde gerçekliğin bir görüntüsünü sunmayı, onu organik hissettiren bir şeye dönüştürmeyi, ancak keşfettikleri seslere ve görüntülere, bir dünyada mümkün olandan daha fazla ulaşmayı amaçlıyor.

İki sanatçı, bu evrenle etkileşim kurarken, 3 boyutlu bir alanın içerisinde ses ve görsellerle geziniyor, Tarık Barri’nin hareketleriyle şekillenen ışık huzmeleri tanınabilir insan formlarına dönüşüyor, Fabrikant şarkılarının yankılanan döngüleri, sanal alanı soyut insani figürlerle dolduruyor.

Digilogue