Hello City, Liam Young

Liam Young, Dijital teknolojilerin şehirlerdeki varlığımıza yönelik etkilerini, “Hello City” filmiyle gözler önüne seriyor.

Location

Zorlu PSM

Date

10 May 2018

Dijital teknolojiler şehirlere dair algımızı ve şehirlerdeki varlığımızı radikal anlamda değiştiriyor. Sorgulayıcı mimar Liam Young’a ve her şeyi gören akıllı bir şehir işletim sistemine katılarak yazılım sistemleri, otonom altyapılar, hayalet yapılar, anomaliler, kusurlar ve bağımsız görüntülerin oluşturduğu bir ağda sürücüsüz bir takside yolculuğa çıkarak makinenin ötesindeki yabanı keşfedin. Görsel-işitsel bir deneyim olan konuşma bugün ve gelecek, gerçek ve hayali arasında, hakiki manzaraların ve tasarlanmış kent kurgularının parçalarıyla bir araya getirilen bir yerde konumlanan bir şehri keşfediyor.

Tasarım ve kurgu alanlarında çalışarak “spekülatif mimar” olarak tanınan Liam Young, gösel-işitsel bir deneyim hazırlayarak Digilogue Summit 2017 katılımcılarını etkisi altında bıraktı. Dijital teknolojilerin şehirlere dair algımızı ve şehirlerdeki varlığımıza yönelik etkilerini, “Hello City” filmiyle buluşturan Young, kusurlar ve bağımsız görüntülerin oluşturduğu bir ağda sürücüsüz bir takside bizi yolculuğa çıkarırken, bugün ve gelecek; gerçek ve hayal arasındaki yabanı da konuşmasıyla, seyirciye aktarıyor.

 

Digilogue