BASE 2020 başvuruları başladı!

Digilogue’un dijital sanat partnerliğini üstlendiği yeni nesil sanatçı platformu BASE, bu yıl da ülkenin dört bir yanından yeni mezun genç sanatçı adaylarının yapıtlarını İstanbul’da aynı çatı altında bir araya getiriyor. Geçtiğimiz yıllarda 320 yeni mezun sanatçı adayını ve yapıtlarını 50.000’den fazla sanatseverle buluşturan BASE’in dördüncü edisyonuna katılım için başvurular 1 Temmuz’a kadar devam ediyor.

Güzel Sanatlar Fakülteleri 2020 mezunlarının başvurularına açık olan BASE; animasyon, baskı, cam, fotoğraf, geleneksel Türk sanatları, görsel iletişim tasarımı, grafik tasarım, heykel, resim, seramik, video, resim-iş öğretmenliği, tekstil tasarımı (moda/takı tasarımı hariç) bölümleri lisans ve lisans üstü mezunlarını bekliyor. Adaylar, BASE’e 3 farklı yapıtla başvurabiliyor.

BASE’in bu yılki seçici kurulunda Ayşe Erkmen, Ayşe Umur, Azade Köker, Derya Yücel, Eda Berkmen, Gökşen Buğra, Lalin Akalan, Leyle Gediz, Meriç Hızal, Moiz Zilberman, Nancy Atakan, Osman Erden, Onur Gökalp, Öner Kocabeyoğlu, Saruhan Doğan, Vahap Avşar ve Yusuf Sevinçli yer alıyor. Serginin kürasyonunu ise önceki yıllarda olduğu gibi Derya Yücel üstleniyor.

Mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde gençlere destek olmayı, kariyerlerine bir ivme ve yön kazandırmayı amaçlayan ve aynı zamanda koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olma misyonunu taşıyan BASE hakkında detaylı bilgi almak ve başvurmak için www.base.ist adresini ziyaret edebilirsiniz.

Digilogue