Yıllar boyu gelişmenin, evrilmenin ve izleyiciye ulaşmanın farklı bir yolunu bulan müzik, Web 3.0 ile yeni bir dağıtım modeline mi geçiyor? Panelde Web 3.0 ile yaşanan değişimler ve bu değişimlerin sektör üzerindeki etkileri konuşulacak.

Zorlu PSM Sky Lounge

20 Ekim - 12:15

Tags

Web 3.0’ın görsel sanatlar alanında hayatımıza kattıkları öne çıksa da sanatın birçok alanında farklı değişimlere yol açtığı göz ardı edilemez. Bu alanlardan biri ise müzik. Yıllar boyu gelişmenin, evrilmenin ve izleyiciye ulaşmanın farklı bir yolunu bulan müzik, Web 3.0 ile yeni bir dağıtım modeline mi geçiyor? Medya, müzik ve etkinlik sektörlerinde deneyimli olan gazeteci Alper Bahçekapılı moderatörlüğünde, müzik yapımcısı ve sanatçı olan Yasin Vural (VEYasin) ve sanatçı Kaitlyn Davies’in yer alacağı ‘Web 3.0 ve Müzik Endüstrisinin Yeni Çağı’ panelinde müzik endüstrisinin Web 3.0 ile yaşadığı değişimler bu değişimlerin sektör üreticilerinin üzerindeki etkisi konuşulacak.

PANELİSTLER

Alper Bahçekapılı

Gazeteci

Alper Bahçekapılı son yirmi yıldır müzik sektöründe birçok farklı alanda çalıştı. Vogue Türkiye, Aktüel, Based Istanbul, BirGün dahil birçok gazete ve dergide muhabirlik, editörlük, yazarlık yaptı. Rolling Stone Türkiye’nin kurucu kadrosunda yer aldı. Gazetecilik kariyerinin yanı sıra Nokia ve Microsoft’ta dijital müzik alanında çalıştı, yöneticilik yaptı. Yazılarına Gazete Oksijen başta olmak üzere farklı mecralarda devam ederken, PSM Radyo’da ise haftalık programını sunmakta.

Responsive image
Responsive image

Kaitlyn Davies

Sanatçı

Toronto’da doğan Kaitlyn Davies, Lizbon merkezli yaratıcı ve uygulayıcıdır. Müzik endüstrisinin içinde olan sanatçı yeteneklerini Boiler Room, SoundCloud, shesaid.so ve !K7 Music gibi kültürel organizasyonlarda geliştirdi. Şu anda Friends With Benefits and Refraction DAOs'daki rollerinde araştırma, kolaylaştırma ve topluluk örgütlenmesi yoluyla teknoloji, toplum ve müziğin disiplinler arası kesişimlerini keşfetmek için zaman harcıyor ve Refuge Worldwide ve Cashmere Radio'da radyo programlarına ev sahipliği yapıyor.

Yasin Vural (VEYasin)

Sanatçı

Kariyerine, kendi evinde kurduğu stüdyosunda break beat altyapılar yaparak başlayan müzik yapımcısı ve müzisyen Emin Yasin Vural, bilinen sahne adıyla VEYasin, Mode XL, Hey! Douglas, Basemode Records, Kamp Records ve FFW Creative Audio gibi oluşumların kurucularındandır. Ankaradaki Midas’ın Kulaklığı’ müzik stüdyolarının da kurucularından olması sayesinde rap dışında türler ile de ilişkisini arttırmaya başladı. Sampling tekniği ile müzik yapma konusunda uzmanlaştı. Aynı zamanda, film müziği besteciliği ve reklam müzikleri dünyasına giriş yaptı. Bir çok global markanın reklam müziği ve ses tasarımı konularında çalıştı. Ekim 2022’de Air Anatolia projesini hayata geçirdi.

Responsive image

Videos

Digilogue