Base 2018

BASE’te sergilenmek üzere ülkenin dört bir yanından 94 yeni nesil sanatçının 105 yapıtı seçildi.

Faaliyetlerini sadece dijital dünya ile sınırlamayan Digilogue ise paneli ve sergisi ile Base’in etkinliklerle etkileşimini bir üst noktaya taşıyor.

Location

Galata Rum Okulu

Date

10 May 2018

Tags

Günümüzün en önemli kavramlarından dijital dönüşümü konu alan Digilogue Zorlu Holding ile sanat dünyasının kalbi Zorlu PSM tarafından desteklenerek dünyanın diğer kavramlarla ilişkisini konu alan dijitalleşme üzerine fark yaratıyor. Digilogue Türkiye’nin yeni nesil sanatçı platformu BASE’i sunar!

BASE ülkenin dört bir yanından genç sanatçı adaylarının yapıtlarını bir araya getiriyor. Bu yıl 65 üniversiteden 1200’e yakın başvuru alan BASE’te sergilenmek üzere 94 yeni nesil sanatçının 105 yapıtı seçildi.

Derya Yücel küratörlüğünde gerçekleşecek olan BASE 2018’de resim, seramik, video, heykel, fotoğraf ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından eserler sergilenecek. Yeni nesil sanatçıların “Bu, Ben Olabilir mi? Bir Evim Var mı? Düşlerim Gerçek mi?” sorularından yola çıkarak hazırladığı çalışmalarla tanışmaya hazır olun. “Bu, Ben Olabilir mi?”, beden, ben ve öteki kavramlarından yola çıkarak benlik bilincini konu alıyor. “Bir Evim Var mı?” sorusu toplumsal hayat üzerinden göç, sürgün ve kent hayatına yönelik problemlere ve insana özgü anlam taşıyan sosyal ilişkilere odaklanıyor. İçsel psikolojik durumları, hayal gücünün sınırları ve olanaklarını soyut anlatımlarla aktaran üretimler ise “Düşlerim Gerçek mi?” sorusu etrafında konumlanıyor.

Digilogue