Metaverse insanlara karakterlerini tanımlama özgürlüğü veren bir evren, bu yüzden de insanlık için her zaman merak uyandırıcı bir kavram olan sanal gerçekliği daha da büyüleyici hale getiriyor. Metaverse'de İnsan Davranışı panelinde, adaptasyon süreci sanal ortamlarda değişen insan davranışları ve bu sanal ortamların geleceğinin tartışılacağı konuşmalar gerçekleşecek.

Location

Zorlu PSM

20 October 2022

10 May 2018

Tags

İnsanlık için her zaman merak uyandıran ve büyüleyici bir kavram olan sanal gerçeklik, son yıllarda Metaverse konseptiyle hayatlarımıza dahil olmaya başladı. Metaverse insanlara dijital bir gerçeklik içinde varolma sansını sunarken, karakterini ve kişiliğini kendi tanımlama özgürlüğünü de sunuyor. Bu sanal gerçeklik dünyasında insan davranışının inceleneceği Metaverse’de İnsan Davranışı panelinde dijital sanatı ve davranış psikolojisini yakından takip eden akademisyen Levent Erden, CGI ve yapay zekayla çalışan görsel sanatçı ve yönetmen Enes Güç ve daha güvenli bir sanal dünya için çalışmalar yürüten ve Metaverse danışmanlığı yapan Nina Jane Patel yer alacak. Panelde insan davranışının sanal gerçeklik ortamına adaptasyon süreci, sanal ortamlarda değişen insan davranışları ve bu sanal ortamların geleceğinin tartışılacağı konuşmalar gerçekleşecek.

PANELİSTLER

Enes Güç

Sanatçı ve Yönetmen

Üniversite’de 3D Animasyon bölümünden mezun olan Enes Güç’ün görsel estetiği çocukluğundan beri sahip olduğu temellerin yanı sıra resim ve güzel sanatlarda uzmanlaşmış genel yüksek öğrenimiyle şekillenmiştir. Geleneksel estetiğinin etkilerinin yanı sıra, klasik sanat alanının etkileriyle dijital alanın kesişiminde bir estetik algı oluşturmaya çalışmaktadır. Bu nedenle odağı klasik ve çağdaş konuları dengeli şekilde birleştirerek bir harmoni oluşturmaktır. Çalışmaları, Nowness, Dazed, Dazed Beauty, Vogue, Hero Mag, Another Mag, Berlin Atonal ve daha pek çok derginin yanı sıra çeşitli kurumlarda ve medya platformlarında yayınlandı ve gösterildi.

Responsive image
Responsive image

Levent Erden

Akademisyen

Levent Erden Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra; lisansını ve MBA programını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. Erden, hayatının 35 yılında L'Oréal, Allied Lyons, Pepsi Co, Havas gibi çok uluslu şirketlerde üst düzey yöneticilik görevini üstlendi. Kurucu ekibinde de bulunduğu Bilgi Üniversitesi’nde; interaktif iş yönetimi pazarlama ve iletişimi alanında öncü Yüksek Lisans programı Next Academy’de başkanlık ve akademisyenlik yapıyor. Çeşitli dergilerde yazarak ve televizyon programları yaparak; okuyucu ve izleyicileri ile buluşuyor.

Nina Jane Patel

Metaverse Danışmanı

Nina kültür, mental sağlık ve teknoloji alanlarının kesişimleri üzerine kurduğu bir sanat anlayışına sahiptir. Nina; sanatçılarla ve teknoloji geliştiricileriyle, yenilikçi tutumu sayesinde üstel teknolojilerin yakın gelecekte insan hareketinin ve etkileşiminin temsili biçimlerini nasıl değiştireceğini düşünmek için çokça işbirliği yapmıştır. Sanal ve fiziksel alanların giderek daha fazla harmanlandığı bir dünya bağlamında insan hareketinin çok kimlikli evrimlerini inceliyor. Dünya Ekonomi Forumu tarafından global yenilikçi olarak tanıtılmıştır. Ödüllü bir girişimci olarak Nina, geleceği şekillendirmeye katkıda bulunmak için canlandırıcı ve harekete geçirici mesajlar sunan imza konuşmalarını paylaşmak üzere dünyanın dört bir yanındaki sahnelere davet ediliyor.

Responsive image

Videos

Digilogue