Andreas Refsgaard, “Eğlenceli Makine Öğrenimi” isimli masterclass’inde, makine öğreniminin, sanatsal pratiğin ayrılmaz bir parçası haline gelişini ve bu araç ve tekniklerin sonsuz yaratıcı olanaklara sahip, vazgeçilmez bir fırsat olduğunu gösteren üretim pratiğinin realizasyonunu sunuyor.

Location

Zorlu PSM (Sky Lounge)

Date

20-21 October 2022

Tags

Sanatçı ve yaratıcı kodlayıcı Andreas Refsgaard, ‘Playful Machine Learning’ isimli masterclass’ında, bilgisayar girdilerinin ve çıktılarının alışılmadık ve bir o kadar da yaratıcı bir kullanımını gösteriyor. Sanatsal ve mizahi yaklaşımıyla, eserlerinde göz hareketlerinden müzik bestelemeye, tuhaf sesler çıkararak oyun oynamaya ve hatta obje fotoğrafları üzerinden şiir yazmaya kadar makinelerin eğlenceli ve sanatsal bir birlikteliğini mümkün kılıyor. Eğlenceli, dikkat çekici ve dürüst yorumlarıylaysa, interaktif çalışmalarına yeni bir bakış açısı getiren Refsgaard, algoritmalar, dijital araçlar ve potansiyel uygulamaların yakın geleceği hakkında ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşıyor.

Performer

Andreas Refsgaard

Yaratıcı Kodlayıcı ve ML Sanatçısı

Kopenhag’da yaşayan Andreas Refsgaard, sanat ve etkileşim tasarımı arasındaki alanda çalışıyor. Bu alandaki yaratıcı potansiyelini keşfetmek için algoritmalar, kodlama ve makine öğrenimi kullanıyor. Danimarka ve uluslararası sanat ve tasarım okullarında yapay zekanın yaratıcı kullanımları, kod ve makine öğrenimi üzerine atölye çalışmaları öğretiyor. Çalışmaları New Scientist, Vice, Gizmodo, PSFK ve Designboom’da yayınlandı, Interaction Awards ve Core77 tarafından ödüllendirildi ve Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Avustralya’daki müzelerde ve festivallerde sergilendi.

Responsive image

Videos

Digilogue