Projeler

Teknolojinin hayatımızı, yaratımlarımızı, ürettiklerimizi ne kadar etkilediği, yaratıcılığımızı ne kadar tetiklediğini odağına alan Digilogue, bu bakış açısını destekleyen projelerle farklı disiplinlerin birlikteliğinden doğan projelere olanak sağlıyor

Üniversite Lab SALT Araştırma Projesi

2020

Digilogue ve @salt_online ’ın beraber yürüttüğü yeni araştırma projesi “Araştırma Üniversite Lab 2020” SALT Araştırma’nın koleksiyonunda bulunan, 19. yüzyıl sonlarından günümüze kadar uzanmış; sanat, tasarım, ekonomi, toplum konularına odaklanmış görsel ve yazılı belgeleri yüksek teknoloji ile birleştirerek yeni uygulamalara dönüştürmeyi amaçlıyor.

Responsive image
Responsive image

Digilogue X SALT: Yeni Veri Anlatımları

2019

Verinin Yeni Anlatımları serisiyle, SALT Beyoğlu’nda her yönüyle irdelenecek güncel yaklaşım ve sistemler temelinde, İstanbul Ansiklopedisinin dijital arşivleme sürecinin en verimli ve ideal şekilde kurgulanması amaçlanıyor.

Abdülcanbaz

2019

Turhan Selçuk, özgür bir sanatçı olmanın gerekliliklerini her dönemde göstermiş ve insan hakları, eşitlik ve adalet gibi konuları savunmaktan vazgeçmemiş bir sanatçı. Digilogue, dört senedir kurduğu gelecek düşüne, Abdülcanbaz’ı 49 yıllık uykusundan uyandırarak devam ediyor!

Responsive image
Responsive image

Kampüste Dijital Sanat

“İnsanın Yeni Gündemi / New Human Agenda” sergisinde yer alan, dijital sanat alanında önemli eserlere imza atmış ödüllü sanatçılar, Alex Verhaest, Lawrence Lek, Marshmallow Laser Feast, Gäetan Robillard, Refik Anadol, Candaş Şişman ve Ozan Türkkan “Kampüste Dijital Sanat” projesiyle genç sanatseverlerle kampüslerde buluşuyor.

Base: Yeni Nesil Sanatçı Platformu

Günümüzün en önemli kavramlarından dijital dönüşümü konu alan Digilogue Zorlu Holding ile sanat dünyasının kalbi Zorlu PSM tarafından desteklenerek dünyanın diğer kavramlarla ilişkisini konu alan dijitalleşme üzerine fark yaratıyor. Digilogue Türkiye’nin yeni nesil sanatçı platformu BASE’i sunar!

Responsive image
Responsive image

Digilogue Open Space

19 – 20 Ekim 2018

Suspendisse eu ligula ultrices, sollicitudin velit ac, cursus felis. Sed convallis nulla eget diam efficitur, vel suscipit lectus blandit. Donec sed cursus nisi, eget vehicula turpis. Fusce vel interdum sem, sed congue ex. Phasellus placerat ornare justo in ultricies. In eu orci quis tortor fermentum malesuada vel vitae risus. Cras euismod magna sed congue facilisis.

AltCity: Istanbul Residency

24 Ekim 2017

British Council ve Digilogue, Sanat grubu Squidsoup liderliğinde farklı disiplinlerden 12 sanatçıyı bir AltCity Istanbul 2 haftalık, residency programı kapsamında İstanbul’un kaotik şehir yapısını teknolojik destekli işler üzerinden anlatan bir çalışma yürüttü.

Responsive image
Digilogue