Günümüzün en önemli kavramlarından dijital dönüşümü konu alan Digilogue Zorlu Holding ile sanat dünyasının kalbi Zorlu PSM tarafından desteklenerek dünyanın diğer kavramlarla ilişkisini konu alan dijitalleşme üzerine fark yaratıyor. Digilogue Türkiye’nin yeni nesil sanatçı platformu BASE’i sunar!

BASE ülkenin dört bir yanından genç sanatçı adaylarının yapıtlarını bir araya getiriyor. Bu yıl 65 üniversiteden 1200’e yakın başvuru alan BASE’te sergilenmek üzere 94 yeni nesil sanatçının 105 yapıtı seçildi. Derya Yücel küratörlüğünde gerçekleşecek olan BASE 2018’de resim, seramik, video, heykel, fotoğraf ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından eserler sergilenecek. Yeni nesil sanatçıların “Bu, Ben Olabilir mi? Bir Evim Var mı? Düşlerim Gerçek mi?” sorularından yola çıkarak hazırladığı çalışmalarla tanışmaya hazır olun. “Bu, Ben Olabilir mi?”, beden, ben ve öteki kavramlarından yola çıkarak benlik bilincini konu alıyor. “Bir Evim Var mı?” sorusu toplumsal hayat üzerinden göç, sürgün ve kent hayatına yönelik problemlere ve insana özgü anlam taşıyan sosyal ilişkilere odaklanıyor. İçsel psikolojik durumları, hayal gücünün sınırları ve olanaklarını soyut anlatımlarla aktaran üretimler ise “Düşlerim Gerçek mi?” sorusu etrafında konumlanıyor.

BASE Talks bu yıl da, dört gün boyunca sanat dünyasını 30’a yakın panel sayesinde 50’den fazla konuşmacıyla gerçekleşecek. 20-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından sanatçı adaylarını Galata Rum Okulu’nda sanatseverlerle buluşturacak. Faaliyetlerini sadece dijital dünya ile sınırlamayan Digilogue ise paneli ve sergisi ile Base’in etkinliklerle etkileşimini bir üst noktaya taşıyor. 22 Aralık’ta Digilogue çatısı altında Arda Yalkın, Bager Akbay, Güven Çatak ve Avşar Gürpınar ve 100’ü aşkın yapıtını bir arada görmek ve birbirinden değerli konuşmacıları ağırlayacak olan ‘BASE Talks’’u izlemek için bu tarihleri not edin!