Digiloguedesteğiyle 3. kez gerçekleşecekSonar +D İstanbul, bu sene de sizleri yaratıcı endüstrilerin farklı disiplinlerinden isimlerle bir güne davet ediyor! Demo istasyonları, workshoplar, konuşmalar, sanatçı konuşmaları, enstalasyonlar, Start up Garden, Audio-Visual gösterimler gibi birçok farklı bölümden oluşan Sonar +D İstanbul, bu sene de 9 Martgünü 11:00 – 19:00saatleri arasında, Zorlu PSM’de katılımcılarla buluşacak. Tüm katılımcılarına hem etkin rol oynayabildikleri hem de öğrenebildikleri bir program sunan festival, günümüz teknolojisinin paylaşımcı yapısı ekseninde şekilleniyor.

İnteraktif Enstalasyon: Body Paint!

Sónar+D İstanbul, 8- 10 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de yer alan Digilogue Space’te, “Body Paint” isimli interaktif enstalasyonuyla Memo Akten’i ağırlıyor. Bilim ve maneviyatın birleşmesinden esinlenerek, bilgisayar ile çalışmalarını sürdüren sanatçı ve araştırmacı Memo Akten; doğa, bilim, teknoloji, gelenek ve din arasındaki çatışmaları konu alıyor. Yapay zeka/makine öğrenimi ve etkileyici insan-makine etkileşimi ile insanlar ve makineler arasında işbirliğine dayalı ilişkiyi araştırmaya devam eden sanatçının insan bedenini bir tuval olarak yorumladığı interaktif enstalasyon, ilk kez İstanbul’da gösterimde olacak.

Müzik ve Yapay Zeka’nın Birlikteliği

Teknolojiyi çalışmalarının merkezine alan isimlerin uygulama pratikleri üzerine atölyeler düzenleyeceği program, Sonar +D İstanbul’un en dikkat çekici alanlarından. 15 farklı atölye çalışması sunan Sonar+D İstanbul ile; Atay İlgün, Kerem Demirayak, Ali Bozkurt gibi isimlerin müziği ve yapay zeka uygulamalarını çalışmalarına nasıl aktardığını incelmek mümkün.

Yaratıcı Zihinler

Sanat, teknoloji ve yaratıcı gücün endüstrileri nasıl dönüştürdüğünü inceleyen paneller, bugünü ve geleceği şekillendiren ilham verici fikirlerin konuşulduğu bir alan yaratıyor. Sonar İstanbul’a konuk olan yeni medya sanatçılarını ve İstanbul’un kültürel dinamiklerini yeniden inşa eden isimleri buluşturacak konuşmalarla günümüzün sanat ve teknoloji ilişkisinden sosyal fayda sağlayan girişimlere uzanan bir keşfe davetlisiniz.

 

Üç Boyutlu Deneyimler: VR Realities

Zeynep Burcu Kaya, İpek Kural, Begüm Moralıoğlu gibi sanatçılar; sanal gerçeklikteki en son yenilikler, bir dizi etkileşimli kurulumlar ve ileri teknolojiyi içeren görsel-işitsel performanslarını sergilemek için Sonar+D İstanbul’da buluşuyor!

Yenilikçi girişimleriyle festivalde yer alacak Start-up’lar hem projelerini geliştirecek fikirlerle hem de bu alana ilgi duyan bireylerle bir araya gelmeyi hedefliyor. Yeni teknolojileri ve yaklaşımlarını üretim süreçlerine dahil eden sanatçıların festival boyunca yer alacak işlerini de program dahilinde ziyaret etmek mümkün. Sonar +D festivali, İstanbul’da ki bu edisyonunda da yine kitleleri bir araya getirmeyi hedefliyor. 9 Mart günü 11:00 -19:00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinliklere giriş ücretsiz! Siz de hem öğrendiğiniz hem paylaştığınız hem de deneyimlediğiniz bir festival arıyorsanız Sonar +D İstanbul’da bize katılın!

SONAR +D İSTANBUL’A KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN!

SONAR+ İSTANBUL PROGRAMI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN TKLAYIN!