Üniversite Lab SALT Araştırma Projesi

Digilogue ve @salt_online ’ın beraber yürüttüğü yeni araştırma projesi “Araştırma Üniversite Lab 2020” SALT Araştırma’nın koleksiyonunda bulunan, 19. yüzyıl sonlarından günümüze kadar uzanmış; sanat, tasarım, ekonomi, toplum konularına odaklanmış görsel ve yazılı belgeleri yüksek teknoloji ile birleştirerek yeni uygulamalara dönüştürmeyi amaçlıyor.

Location

Zoom Canlı Yayını

Date

2-12 Ekim 2020

Digilogue ve @salt_online’ın beraber yürüttüğü yeni araştırma projesi “Araştırma Üniversite Lab 2020” SALT Araştırma’nın koleksiyonunda bulunan, 19. yüzyıl sonlarından günümüze kadar uzanmış; sanat, tasarım, ekonomi, toplum konularına odaklanmış görsel ve yazılı belgeleri yüksek teknoloji ile birleştirerek yeni uygulamalara dönüştürmeyi amaçlıyor. Bunun içinse yeni medya konusunda projeler yürüten üniversitelere açık davet yolluyor.

Arşivlerin Yüksek Teknoloji ile Buluşması

Sunumlar

Üniversite Lab SALT Araştırma Projesi

Ekim 2020

Digilogue ve @salt_online’ın beraber yürüttüğü yeni araştırma projesi “Araştırma Üniversite Lab 2020” SALT Araştırma’nın koleksiyonunda bulunan, 19. yüzyıl sonlarından günümüze kadar uzanmış; sanat, tasarım, ekonomi, toplum konularına odaklanmış görsel ve yazılı belgeleri yüksek teknoloji ile birleştirerek yeni uygulamalara dönüştürmeyi amaçlıyor. Bunun içinse yeni medya konusunda projeler yürüten üniversitelere açık davet yolluyor. Seçilen kurumlardan Sabancı Üniversitesi 6 aylık bir süreçte SALT Araştırma’nın arşivi üzerinden geliştirdikleri projeyi 2 Ekim günü saat 14:00’da Zoom üzerinden canlı olarak sundular.

Responsive image
Responsive image

Üniversite Lab SALT Araştırma Projesi

Ekim 2020

Digilogue ve @salt_online’ın beraber yürüttüğü yeni araştırma projesi “Araştırma Üniversite Lab 2020” SALT Araştırma’nın koleksiyonunda bulunan, 19. yüzyıl sonlarından günümüze kadar uzanmış; sanat, tasarım, ekonomi, toplum konularına odaklanmış görsel ve yazılı belgeleri yüksek teknoloji ile birleştirerek yeni uygulamalara dönüştürmeyi amaçlıyor. Bunun içinse yeni medya konusunda projeler yürüten üniversitelere açık davet yolluyor. Seçilen kurumlardan Koç Üniversitesi 6 aylık bir süreçte SALT Araştırma’nın arşivi üzerinden geliştirdikleri projeyi 12 Ekim günü saat 14:00’da Zoom üzerinden canlı olarak sundular.

Tarihin teknoloji ile yeniden dönüşümüne tanık olun. 2 Ekim ve 12 Ekim günleri saat 14:00’da Zoom üzerinden canlı olarak izlemeyi unutmayın!

Digilogue