Eclipse, Nonotak

Nonotak’ın mükemmel ışık ve ses programlaması ile ziyaretçilere boyut atlatan bir deneyim sunuyor.

Location

Zorlu PSM

Date

29 Mayıs 2019

Görsel sanatçı Noemi Schipfer ve müzisyen, mimar Takami Nakamoto liderliğindeki görsel sanat ve performans projeleri kollektifi Nonotak ile Narrow sergisi açılışında Eclipse başlıklı yeni işlerinin dünya prömiyerini İstanbul’da yapıyor!

Nakamoto’nun zaman ve mekanda ses kullanımına gösterdiği özen ile Schipfer’in kinetik görselliğe sahip geometrik illüstrasyonları yeni deneyimlere açık bir alan yaratıyor. Ortaya çıkan enstelasyon, Nonotak’ın mükemmel ışık ve ses programlaması ile ziyaretçilere boyutlar arası bir yolculuğa çıkarıyor.

Nonotak’ın ayrıntılı ışık ve ses programlamasına ve geniş boyutlarda bir alan incelemesine tanıklık edecek.

Nonotak

Nonotak Studio olarak da bilinen Nonotak, bir görsel sanat ve performans projeleri kollektifidir. Görsel sanatçı Noemi Schipfer ve müzisyen, mimar Takami Nakamoto liderliğinde, mimar Bigoni-Mortemard’ın Paris’teki bir devlet binasının lobisi için büyük ölçekli bir duvar resmi talep etmesiyle kurulan Nonotak, bugün ses ve ışık enstalasyonları ve sahne performanslarıyla çalışmaktadır.

Geçtiğimiz sene Sonar İstanbul’da Shiro başlıklı performansı ile büyük beğeni toplayan Nonotak, Narrow ile yeniden İstanbullu takipçileri ile buluşmaya hazırlanıyor.

Digilogue