Deneylerinde bedenin ve mekanın birbirini nasıl inşa ettiği üzerine araştırmalar yapan performans sanatçısı Ayça Ceylan, Everything sergisi kapsamında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yer alan Digi.logue Space’te “Have you seen my Flora pass this way?” isimli bir performans atölyesi düzenliyor.

Ayça Ceylan, 19 – 20 – 21 Haziran saat 17:00’de, 8 kişilik bir gruba beden dili üzerine atölyeler verecek. Üç gün boyunca devam eden atölyelerde katılımcılar bedenin ve mekanın beraber yapılandırılıp anlamlandırılması eşliğinde bazı hareket araştırmalarını deneyimleyerek otobiyografik belleğin dışavurumunu içeren bir koreografi inşa edecekler. Barındırdığımız farklı benliklerimizin farkına varma ve fark etme ile beraber onları dışavurma ihtiyacının araştırıldığı bu deney süreci, katılımcıların üreteceği ve izleyici ile paylaşacağı bir sunum ve bir performans ile 22 Haziran’da son bulacak. 22 Haziran’daki bu performans ve sunum, performans sanatına ilgi duyan herkese açık olacak.

Katılım için App Store‘dan ya da Google Play üzerinden Digi.logue uygulamasını indirmeniz, üye olarak etkinliği ajandanıza eklemeniz yeterli.