Dijital Geleceğin Tasarımı: Volkan Akı

Location

Zorlu PSM

Date

28 Kasım 2017

Tags

British Council ve Digilogue iş birliğinde gerçekleşen iki haftalık AltCity Istanbul Residency Programı kapsamında bir araya gelen farklı disiplinlerden 12 sanatçının etkileşimi sonucu oluşan grup sergisi “Across the Line”, izleyicileri diyalog kurmaya davet ediyor.

Sergi kapsamında medya ve iş dünyasının yakından tanıdığı, gazeteci, yazar, eğitmen Volkan Akı, “Dijital Geleceğin Tasarımı” adlı söyleşide “gelecek” ve “sanal” kavramları üzerinden, bizi nasıl bir geleceğin beklediği sorularına yanıt aradık. Kullanılan yeni teknolojiyle değişen sanat ve yaşam biçimlerimize referans veren söyleşi, geleceğin inşası üzerine yeni bakış açıları kazandırdı.

AltCity

AltCity İstanbul, dijital sanatları odağına alarak; Türkiye’deki sanatçıların üretme becerilerini ve bu konudaki iş birliği potansiyellerini arttırmayı amaçlıyor. Kolektif eğitim süreci kapsamında; alanın öncü isimleri, seçilen katılımcılara özel ve halka açık programlarla teknoloji odaklı düşünme ve üretim süreçlerini destekleyen bir dizi panel, konuşma ve eğitim programı gerçekleştirecek. AltCity İstanbul’un yapımcılığını Salford Quays merkezli dijital sanat programcıları Quays Culture, sanatsal yönetimini ise özellikle ışık sanatlarında uzmanlaşan Birleşik Krallık merkezli dijital sanat grubu Squidsoup üstleniyor.

Digilogue