DIGILOGUE SUMMIT: FUTURE TELLERS’18

Digilogue Summit – Future Tellers’18

Future Tellers’18, 1 Ekim – 17 Kasım tarihleri arasında “Açık Kaynak Haraketi”ni çalışmalarının odağına alarak; üreten, yaratan ve öğreten isimleri Zorlu PSM’de bir araya getiriyor. Bilginin, Yaratıcılığın, Algoritmaların ve Verinin, Açık ve Kapalı durumlarını araştırmayı amaçlıyor.

DIGILOGUE SUMMIT – FUTURE TELLERS’18

19 – 20 Ekim tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek olan Digilogue Summit – Future Tellers’18,  alanının öncü isimlerini bir araya getiriyor.

Aralarında; Bilgisayar bilimi ve yazılımcılığını sanat formu olarak ele alan yazılımcı ve sanatçı Gene Kogan, çalışmalarında teknolojinin sosyal hayata olan etkilerini inceleyen sanatçı Lauren McCarthy, Bilgi Üniversitesi’nde, başkanlığını yaptığı Next Academy çatısında teknolojinin insanların davranış biçimleri üzerindeki etkisini inceleyen Levent Erden, mimarlık ve medya sanatları arasında kurduğu denge ile dijital ve fiziksel alanları keşfeden, verinin kullanım sınırlarını zorlayan çalışmaları ile bilinen yeni medya sanatçısı ve araştırmacı Refik Anadol gibi isimlerin yer alacağı Digilogue Summit kapsamında; 19 Ekim’de gerçekleşecek panel, sunum ve konuşmalar ile alanının öncü isimlerinin “Açık Kaynak Hareketi” eksenindeki çalışma ve değerlendirmeleri sunulurken, 20 Ekim’de ise zirve katılımcılarıyla düzenlenecek atölye ve performanslarla çalışmaların somut örneklemelerini deneyimleme fırsatı sunulacak.

DIGILOGUE SUMMIT

“Açık Kaynak Hareketi” ve “Yeni Öğrenme” temaları odağında, 19 – 20 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek Digilogue Summit – Future Tellers’18’in tüm katılımcıları ve detaylı programı Eylül ayı içerisinde açıklanacak.

FUTURE TELLERS’18 AÇIK ÇAĞRI

10 Eylül’e kadar başvuruların toplanacağı AÇIK ÇAĞRI ile hem yaratıcılar hem de öğreten/paylaşanlar, aynı çatı altında buluşarak, bilginin açık ve kapalı kullanımları üzerine önermeler sunan çalışmalarını paylaşabilecek.

Digilogue Space’in bir “Open Space” alanına dönüşerek farklı disiplinlerin “Açık Kaynak Haraketi” ile etkileşiminden doğan çalışmalara ev sahipliği yapacağı bu deneyime katılmak için AÇIK ÇAĞRI’ya başvurabilir ve/veya 25 Eylül’de detaylarını açıklayacağız program kapsamında, Open Space etkinliklerini takip edebilirsiniz.

AÇIK ÇAĞRI!