imece
7 Kasım 2018, 14:00-15:00

Brand Week kapsamında yapılacak konuşmada, imece sosyal girişimciler için kitlesel fonlamanın önemi ve neden kitlesel fonlamanın desteklendiğini anlatan kısa bir konuşma yapacak. Ardından takımlar kampanyalarını tanıtacaklar.

Maide: Birleşik Mutfaklar, Güçlü Kadınlar

Maide Mutfak; kadınların potansiyelini gerçekleştirmeleri, ekonomik ve sosyal katılımını artırmaları için mutfak ve lezzeti bir araya getiren bir gıda üretim projesidir. Projenin hedefi, kadınlara hijyen, profesyonel mutfak ve gıda girişimciliği eğitimleri vermek, üretime başlayan girişimci Maide kadınlarına ise üretim alanı, satış ve lojistik desteği sağlamaktır. Maide ekibi, bu gıda üretim projesini hayata geçirecekleri mutfağın temel ihtiyaçlarını sağlayıp üretime hazırlamak için bir kitlesel fonlama kampanyası düzenliyor.

Öğrenme Tasarımları: 100 Oyun 100 Okul

Öğrenme Tasarımları, kitlesel fonlama kampanyası ile 100 tane Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kiti (TEK) üretecek ve bu oyun kitlerini Türkiye’nin farklı yerlerindeki 100 okula göndererek öğrenci ve öğretmenlerin oyunu birlikte oynamasını sağlayacak. TEK, eşitlikçi bir yaklaşımla oluşturulmuş bilgi, aktivite ve oyunları içeren, 9-14 yaş arasındaki çocuklarda toplumsal cinsiyet algılarını sorgulatan bir kit. Öğrenme Tasarımları bu oyun ile çocukların önyargılarını kırarak, hayallerinin toplumsal cinsiyet rolleri ile kısıtlanmasını engellemek istiyor.

Toyi: Her Nesneyi Oyuncağa Dönüştüren Kit

Yaratıcı oyun kiti Toyi sayesinde bir su şişesi, altı kollu bir robota; eski kutular, tren vagonlarına; veya bir kozalak, sevimli bir yaratığa dönüşebiliyor. Günümüz koşullarında yaratıcılıkları körelen çocuklara yepyeni bir oyun deneyimi sunan Toyi, 5 Kasım – 2 Aralık 2018 tarihleri arasında Kickstarter üzerinde satışa sunuluyor. Kickstarter üzerinden gerçekleştirilen kitlesel fon toplama kampanyası süresince alınan her bir Toyi kiti karşılığında dünyanın farklı bölgelerindeki sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan operasyonel iş birlikleri ile bir adet Toyi kiti de dezavantajlı çocuklara ulaştırılacak.

Digilogue Open Space’te gerçekleşecek Digilogue Brand Week özel programını ücretsiz takip edebilirsiniz.