Kerem Demirayak
16 Kasım 2018

Kendi karakterimizi yaratıyoruz. Her insanı sanatçı yapan şey bu. Sürekli değişerek kendimizi yeniden hayal etmek. Karakter Live bir audiovisual performans, seyircinin hem duyusal ve görsel deneyimine hitap eden, sanatçının kendi hayal dünyasından farklı karakterleri ve temaları tanıttığı bir eser.
Soyut sesler ve görselleri kullananan Foodman, Flying Lotus, Max Cooper gibi birçok sanatçıdan ilham alan Karakterin, ses tasarımları ve 3D görselleri, programladığı renkli düşünceler ve düşlerden ilham alıyor. İkisininde özü ise farklı ve bağımsız türlerinin doğasını yansıtmak. Sanatçının yarattığı orijinal görseller reaktif MIDI enstrümanlar ve el hareketleri ile manipüle ediliyor.

Kerem Demirayak

22 yaşında olan sanatçı, demoları BBC Radyo da keşfedildikten sonra Berklee College of Music te Music Prodüksyonu, Teknolojileri ve Inovasyonu bölümünden mezun olan sanatçı, geçtiğimiz ay Sony Music in yeni oluşumu Epic İstanbul un parçası oldu. Geçtiğimiz dönemde Valencia daki Festival Les Arts, AV Node oluşumunun bu sene Roma da düzenlediği Live Performers Meetup ve Berklee College of Music te sergileyen Karakter, İstanbul da bu setine yeni görselleri ve sesleri sunacak.