Tuğba Çanşalı
30 Ekim 2018, 14:00 – 17:00

Toplumsal Eşitlik Kiti (TEK) hak temelli, eşitlikçi bir yaklaşımla oluşturulmuş bilgi, aktivite ve oyunları içerir. 9-14 yaş arasındaki çocuklarda toplumsal cinsiyet eşitliğini düşündüren, sorgulatan ve konuyla ilgili farkındalık yaratan yenilikçi bir kittir.

Tuğba Çanşalı

Lisansını kamu yönetimi üzerine yaptı. Avrupa Komisyonu ve Konseyinin Fransa, Macaristan ve Fas’ta 3 yıl devam eden Eğitici Eğitimini aldı. Avrupa Konseyi Avrupa Akdeniz Gençlik Merkezi Eğitim danışmanlığını, Avrupa Komisyonu Uluslararası Metot Fuarı Romanya koordinatörlüğünü ve Türkiye ulusal koordinatörlüğünü yaptı.
Deneyimsel öğrenme, oyun tabanlı öğrenme, oyunlaştırma, hizmet öğrenme, tasarım odaklı düşünme, yaratıcılık, sosyal dahil etme, sosyal girişimcilik gibi bir çok konuda ulusal ve uluslararası eğitimler vermekte ve projeler uygulamaktadır. Ayni zamanda Amerika’da Uluslararası ve Karşılaştırmalı Eğitim alanında yüksek lisans programına devam etmekte.

Öğrenme Tasarımları adlı sosyal işletmenin kurucusu olarak, 50’den fazla oyunun tasarımında ve yenilikçi öğrenme programlarının geliştirilmesinde yer aldı. Geliştirdiği eğitsel oyunlar şu an Avrupa, Amerika ve Güney Amerika’da uygulanmakta. İflah olmaz bir oyunbaz olan Tuğba Çanşalı Galata’daki ofisinde oyun arkadaşlarım dediği ekibiyle, bir çok sosyal ihtiyaca yönelik oyunlar tasarlamaya devam etmekte.