Toolabs: Egemen Çağlar, Mei̇r Benezra, Namık Özgür Aydın, Tarık Di̇nçer Aydın, Volkan Uyanık
25 Ekim 2018, Seans 1: 10:00 – 12:30 & Seans 2: 14:00 – 16:30

Dijital tasarımın ürün geliştirme sürecinde giderek önem kazanmasıyla birlikte, tasarımcı ve geliştiricilerin ortak bir dille daha etkili iletişim kurabilmelerini sağlamak için yeni araç ve yöntemler hızla artmakta. Bir çok yeni çözümün denendiği bu süreçte tasarımın koda yaklaştırılması ve doğrudan tasarım anında kod üretimi öne çıkmaya başlamıştır. Toolabs Design Platform “Fikirden Ürüne” sürecinde tasarım ve kodlama aşamalarını holistik bir yaklaşım ile Design System, Prototipleme, Tasarım Stüdyosu ve Kod üretimini sağlar. Sokratik diyalog yöntemi ile bu yenilikler konusunda fikirlerimizi paylaşıp Toolabs Design Platform ile de uygulamalı olarak sıfırdan bir arayüz (Web UI) geliştireceğiz.
Program Akışı

UI Geliştirme Süreçleri ve Yeni Arayışlar – Seans 1
Workshop – Product Card Design & Development

– Toolabs Design Platform Modüllerin anlatımı
– Design System modülü ile tokenların tanımlanması
– Design Studio ile componentlerin hazırlanması
– Hazırlanan componentler ile birlikte canlı prototipleme
– Kod üretimi ve canlıya alım
– Socratic Diaolog ile tasarım ve süreç iyileştirme

UI Geliştirme Süreçleri ve Yeni Arayışlar – Seans 2
Workshop – Login / Signup Design & Development

– Toolabs Design Platform Modüllerin anlatımı
– Design System modülü ile tokenların tanımlanması
– Design Studio ile componentlerin hazırlanması
– Hazırlanan componentler ile birlikte canlı prototipleme
– Kod üretimi ve canlıya alım
Socratic Diaolog ile tasarım ve süreç iyileştirme

Egemen Çağlar Yediel

2004 Yılından itibaren günlük yaşantımızda farkında olmadan dokunulan bir çok dijital dönüşümün parçası oldu. Yazılımcı olarak başladığı iş hayatında daha büyük sorunları çözmek amacıyla teknik yapısını iş dünyasıyla pekiştiren çözümler üretti. 14 yıllık kurumsal deneyimi içerisinde kağıtsız ofis teknolojileri, oyunlaştırma, biyometrik sistemler, 3d yazıcı, kitle kaynak iş modelleri gibi bir çok iş alanında görevler alarak bir çok sektörün başarı süreçlerine fayda sağladı.
Yaklaşık bir yıldır kurumsal dünyadan çıkarak girişimci olarak Toolabs ile birlikte arayüz geliştirme deneyimleri üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Meir Benezra

Meir Benezra humanist bir Tasarım Kolaylaştırıcısıdır. Meir, anlamlı ve amaçlı yaşanan, beraber çalışmanın temel alındığı, sürekli öğrenmenin, içimizdeki çocuğun, merakın, sevginin ve paylaşmanın değerli olduğu bir dünya yaratmak için, liderlerin beraber tasarlamasına ilham veren yöntemler geliştirir. Insanlarin tasarım yapması için onlara güvenli bir alan tutarken, bu yöntemleri, beraber çalışmaya odaklanarak tasarımı demokratikleştirme niyetiyle, Servis Tasarımı, Tasarı Düşünme, Sokratik Diyalog, Değerler ve Drama’yı kullanarak geliştirir.
Itu Cekirdek, Imece gibi platformlarda girisimlere mentorluk yapmanin yanisira, finans, yazilim, eticaret, tasimacilik, turizm, spor, gida, sosyal etki (sivil toplum) gibi bir cok alandaki girisim, firma, organizasyonun beraber dusunup hizmetlerini tasarlamalarini kolaylastirmistir.

Katılımcıların atölyeye katılmadan önce linkteki bilgileri okumalarını rica ederiz. 

İlginiz için çok teşekkür ederiz, etkinlik için kayıtlarımız dolmuştur.