Taha Alkan & Talat Alkan
31 EKİM 2018, 10:00 – 18:30          

Muse Studio, Sırp bilim insanı ve mucit Nikola Tesla’nın anısına yarattığı yeni deneyimi ilk kez sunacak. Katılımcılar Tesla’nın Colorado ve New York’taki laboratuvarlarına girip 1920’ler Amerika’sındaki saf bilim dünyasına dokunacak. Muse VR’ın bir diğer deneyimi “Michelangelo’s Dream” de bu etkinlikte sınırlı sayıda misafir için gösterecek.

 

Taha Alkan

New York merkezli ödüllü dijital konsept sanatçısı, heykeltıraş ve mimar. Post-prodüksiyon evler, yaratıcı ajanslar ve dergilerde sanat yönetmenliği ve yaratıcı yönetmenlik yapıyor. Farklı projelerde dünyaca ünlü birçok sanatçı ve şirketle iş birliği yaptı. “Never Written Story” adlı içi Saatchi Art Gallery’nin kalıcı koleksiyonuna eklendi. Muse VR’ın kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmeni.

Ödüllü dijital konsept sanatçısı, heykeltıraş ve mimar Taha Alkan (New York) ve Yaratıcı Yönetmen Talat Alkan, 15 yıldan uzun bir süredir hikaye anlatmak için görsel yaratıyor. Başladıkları hikaye en yeni sanal gerçeklik gelişmeleriyle bir dönüm noktasına ulaştı. Talat “Michelangelo’s Workshop” ve Ursula K. Le Guin’in “Ones who Escape from Omelas” sanal gerçeklik deneyimleri aracılığıyla hikaye anlatıcılığındaki dönüşümü ve paradigma değişimini anlatıcak.

Talat Alkan

Yaratıcı Yönetmenler Taha Alkan (New York) ve Talat Alkan (İstanbul) mimari, grafik tasarım, müzik, ses efekti, sanat yönetmenliği, üç boyutlu görselleştirme, görsel kodlama C++ alanlarında uzmanlık sahibi.

İstanbul merkezli dijital sanatçı. Felsefe lisansı, Grafik yüksek lisansı ve Müzik doktorası. New York ve İstanbul’da farklı dergiler ve markalar için tasarımcı, fotoğrafçı ve yazar olarak çalıştı. Muse VR’ın kurucu ortağı ve yaratıcı yönetmeni.

Sanal gerçeklik teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte hikaye anlatıcılığı da önemli bir dönüşüm geçiriyor. Muse VR kurucusu Talat Alkan bu yeni paradigmada bilim ve sanatın geleceğini tartışacak. Sanatın teknolojiyle demokratikleştirilmesi ve sanal gerçeklikle birlikte gelen interaktif öğrenme tesisleri Muse VR NYC’nin yarattığı sanat ve bilim deneyimleriyle incelenecek.

Önerilen Katılımcı Sayısı: 25 kişi.