Etrafınızı Arttırılmış gerçeklik teknıoloji le Gifynin 3 Boyutlu Gif ve stickerlarıyla donatmaya hazırlanın.

Giphy yeni çıkardığı Giphy World uygulaması ile iPhone model telfonunuzun ekranı üzerinden etrafınızı Giphynin sosnsuz gif koleksiyonundan seçtiğiniz öğeler ile donatmanıza imkan sağlıyor. Kullanıcılar aynı zamanda yarattıkları sanal gerçekliğin videosunu çekip kaydedebiliyorlar.

Facebook, instagram ve snapchat gibi uygulamalarda buna benzer artırılmış gerçeklik kullanımları daha önce görmüştük. Apple’da bu oyuna katılarak yakın zamanda bu tür artırılmış gerçeklik içerikli medyaları hayatımıza daha fazla dahil etmek konusunda rol oynayacak gibi görünüyor

Arkit Aple Iphone ve Ipad ürünleri için IOS 11 ile sunduğu arttırılmış gerçeklik deneyimi platformu. Bu platformun en önemli özelliği artırılmış gerçeklik deneyimlerini iPhone ve iPad ürünlerine ekstra bir donanım eklemeden kullanabiliyor olmanız. A9 veya A10 chip’i veya daha yeni model çekirdeği olan bir modele sahip olmanız yeterli. Apple bu yeni teknolojisinin artırılmış gerçeklik üzerine en geniş platform olacağını iddia ediyor. Proje hakkında daha detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.