Birleşik Krallığı’n kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu, farklı ülkelerden insanların karşılıklı anlayışa dayalı ilişkiler geliştirmesi için çalışan uluslararası kuruluşu British Council, Digi.logue ile yaratıcı ve eğitici bir işbirliğine imza atıyor.

Daha önce Sao Paolo, Mexico City ve Bogota’da gerçekleştirilen; yerel sanatçıları, British Council tarafından seçilen yaratıcı bir ekiple bir araya getirerek bulundukları şehrin dokusunu yorumlayan, sanat ve dijitalle bütünleşmiş işlere imza atan AltCity’nin dördüncü ayağı İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Farklı disiplinlerden gelen ve Türkiye’de yaşayan tüm sanatçılara açık olan projenin başvuruları başladı. Seçilecek 12 sanatçı, Birleşik Krallığı’n önde gelen yaratıcı ekipleri; SquidSoup ve Quays Culture mentorluğunda, Zorlu PSM’nin içinde yer alan Sky Lounge’da kurulacak özel alanda  gerçekleştirecek atölye çalışmasıyla dijital dünyanın imkanlarından faydalanarak sanat üretiminde yeni ufukları keşfe çıkacak. Bu üretim süreciyle, 12 sanatçının yeniden yorumlayacağı dijital sanat eserleri, 14 Kasım 2017 tarihinden itibaren Zorlu PSM Digi.logue Space’te sergilenecek.

Hem farklı kültürlerden sanatçıları bir araya getirmeyi hem de bu sinerjiyle beraber dijital sanatın günümüzde kapladığı yaratıcı alanı ve sunduğu yeni deneyimleri göstermeyi hedefleyen AltCity İstanbul kapsamında, birçok paralel etkinlik ve söyleşi de gerçekleştirilecek.

BAŞVURULARINIZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.