Dünyaca ünlü animasyon film yapımcısı ve oyun yazılımcısı David OReilly’i, Everything sergisiyle ağırlayan Digi.logue, sergiye paralel ilerleyen bir dizi etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Seminerlerden performans atölyelerine; bu etkinlikler sadece oyun dünyasının aktörlerini değil, sanat, tasarım, felsefe üzerine düşünen herkesi Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde yer alan Digi.logue Space’e davet ediyor.

1 Haziran Perşembe, 17:00 

Panel: BUG Lab | Oyun – Tasarım – Sanat İlişkileri

BUG Lab’in kurucusu Güven Çatak’ın küratörlüğünde oyun, tasarım ve sanat arasındaki ilişkiler odağında konuların tartışılacağı panele; çağdaş sanatçı Çağrı Saray, akademisyen Diğdem Sezen ve oyun geliştiricisi Arda Çevik konuşmacı olarak katılıyor.

6 Haziran Salı, 19:00

Seminer: Metin Hara | Ben’den Herşey’e

Metin Hara, bu seminerde algılarımızın hayatımıza nasıl yöne verdiğini ve yargılardan özgürleşip çeşitliliği benimsemeyi ele alacak. Everything’in ardındaki varoluş felsefesini irdeleyen seminerde Hara, bireyleri içlerindeki gücü keşfetmeye yönlendirecek.

15 Haziran Perşembe, 19:00

Seminer: ArtBizTech | Design Thinking & Artful Thinking

ArtBizTech üyelerinden “Design Thinking” ve “Artful Thinking” alanlarında mentorluk yapan Emrah Yayıcı’nın anlatımıyla gerçekleşecek söyleşide, Everything oyunu ele alınacak. Oyunun felsefesinin sanat ve tasarım alanlarında ne gibi çözümler sunabileceğinin tartışılacağı buluşmaya Rabia Yorgancı Kındıroğlu, Gülşah Dağgeçen, Esra Özkan da konuşmacı olarak katılacak.

19 – 20 – 21 Haziran, 17:00

Performans Atölyesi: Ayça Ceylan

Deneylerinde bedenin ve mekanın birbirini nasıl inşa ettiği üzerine araştırmalar yapan performans sanatçısı Ayça Ceylan, 8 kişilik bir gruba 3 gün boyunca beden dili üzerine atölyeler verecek.

22  Haziran, 17:00

Sunum: Ayça Ceylan

Üç gün süren atölye çalışmalarının ardından, katılımcılar tarafından üretilen performansın gösterimi Ayça Ceylan’ın sunumuyla gerçekleştirilecek.