Sonar İstanbul

Sıra dışı bir müzik ve festival deneyimi yaşamak isteyen elektronik müzik severler için dünyanın en prestijli elektronik müzik, yaratıcılık ve teknoloji festivali olan Sonar Festivali, Digi.logue co-sponsorluğunda ve Charmenko işbirliğinde, 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Türkiye’de ilk kez Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek.

Şimdiye dek dünyanın 29 farklı şehrinde 53 kez düzenlenen festival, İstanbul’da elektronik müziğin başarılı isimlerini ağırlayacak. “The Immediate Future” ( Yakın Gelecek) teması adı altında tamamen İstanbul’a özel bir kurgu ile iki gün boyunca katılımcılara bir festivalden çok daha fazlasını yaşatacak olan Sonar İstanbul’da;

Moderat: Elektronik müzik sahnesinin en önemli isimlerinden Berlinli iki prodüktör Apparat ve Modeselektor’ün güçlerini birleştirmesi sonucu oluşan Moderat, Sónar Istanbul’da yerini alıyor.

Roisin Murphy: Son olarak 8 Temmuz’da “Play It Again Sam” etiketiyle yayınlanan, “Take Her Up To Monto” albümüyle bir kez daha büyük beğeni toplayan Murphy, etkileyici sahne şovlarıyla Sónar İstanbul’un özel konuklarından biri olacak!

Nina Kraviz: Sibirya doğumlu şarkıcı, prodüktör, söz yazarı ve DJ olarak tanınan Nina Kraviz, kendine özgü elektronik müzik anlayışı ile Sónar Istanbul’un merakla beklenen isimlerinin başında geliyor!

Floating Points: Manchester’lı müzisyen Sam Shepherd, klasik piano eğitiminden sonra elektronik müziğe gönül veren ilginç bir isim.Sonar İstanbul’a farklı dokunuşlarıyla renk katacağa benziyor.

Weval: Şu sıralar elektronik müzik denilince en çok konuşulan gruplardan birisi. Grup, Hollandalı iki arkadaş Harm Coolen ve Merijn Scholte’tan oluşuyor. Farklı müzik türlerini elektronik müzik çatısı altında toplayan Amsterdamlı ikilinin performansı da Sonar İstanbul’da hayat bulacak.

HVOB: Avusturyalı elektronik pop ikilisi, kendilerine has minimal elektronik yaklaşımıyla Sonar İstanbul’da yer alacak bir başka ruh.

Ayrıca Clark, Kode9 ve Matias Aguayo gibi heyecan verici daha bir çok isim sahne alacak. Sonar İstanbul, iki gün boyunca 4 farklı sahnede eş zamanlı olarak müzik, teknoloji ve yaratıcılığı seven yenilikçi ve farklı ruha sahip katılımcılarla buluşacak.