”Gitarın tamamen aydınlanmış halini gördüğümde, bunun sadece ışık tasarımında bir değişiklikten çok daha büyük bir proje olabileceğini fark ettim.”

Müziği görselleştirme yolunda sınır tanımayan Kaki King, Rolling Stones tarafından gitarın 20 yeni ilahından biri olarak gösteriliyor. Enstrümanına son derece hakim virtüözün, işitsel performansını güçlendirme arayışı sonucu ortaya koyduğu görsel performans, sınırları zorluyor. Görsel bir şova dönüşen sahne performanslarına giden yolculuğu; “Aksi halde çıplak olacak sahneme bir ışık öğesi katmak istedim ve projection mapping’i keşfettim. Bu araçla yapılabilecek bir çok olasılık vardı ve ben de çalarken gitarıma yansıtıp yansıtamayacağımı merak ettim. Gitarın tamamen aydınlanmış halini gördüğümde bunun sadece ışık tasarımında bir değişiklikten çok daha büyük bir proje olabileceğini fark ettim.” sözleriyle anlatıyor Kaki King.

Bazen videoyu kontrol etmek için gitarı kullanıyorum, bazen de gitar videoya yön veriyor, çoğunlukla da gitar beni kontrol ediyor.” derken bu alanda yapılacak ve keşfedilecek çok fazla teknik olduğunu belirtiyor.

Son albümünü görsel şovu için bir ses kaydı olarak üreten Kaki King, “Bu kayıt, gitarın sesini farklı düşüncelere ve konseptlere dönüştüren, elbette de hep beraber görsel öğelere bağlanan bir çok içeriğe sahip.” diyor. Bu yüzden son albümüne dair favori bir parçası olmadığını söyleyecek kadar açık: “Hepsi bir hikayenin akışında işliyor.”

Kaki King, gitarının sesi ile çıktığı bu deneysel yolculukta emin adımlarla ilerliyor. “Bu ikisinin daha büyük bir hikaye anlatmak için beraber işlemesi gerçekten olağanüstü.” Derken, heyecanını yeni keşiflere taşıyacağına eminiz.